ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Jubileuszowe „X Zaduszki u św. Tomasza” odbyły się 22 listopada 2021r. w nowomiejskiej Bazylice. Były one również transmitowane na żywo przez Telewizję „Eltronik”. Wyjątkowy koncert przygotowany przez uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. oraz gości to szczególny wyraz pamięci i wdzięczności dla tych, których kochaliśmy, a którzy poprzedzili nas już w drodze do wieczności. Przygotowany montaż słowno – muzyczny pozwolił zebranym na chwile refleksji nad życiem, o które powinniśmy dbać każdego dnia, by mieć poczucie spełnienia i pewność, że i my – żyjący dziś, także pozostawimy po sobie wspomnienia, do których nasi bliscy będą wracać. Około 1,5 godzinny koncert zaduszkowy uświetnił swoją obecnością kustosz nowomiejskiej Bazyliki – ksiądz kanonik Zbigniew Markowski, który na zakończenie podziękował młodym artystom – uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz nauczycielom ZSPiM za zaangażowanie w przygotowanie spotkania. Z rąk ks. Proboszcza wszyscy wykonawcy oraz przybyli na uroczystość parafianie otrzymali płyty „Perły Ziemi Lubawskiej”. Koncert przygotowali uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. oraz goście: p. Sylwia Cieszyńska, ks. Michał Kossowski, ks. Robert Narodzonek, p. Agnieszka Dembińska, p. Anetta Gosik – Suchocka, p. Katarzyna Gross – Nowińska, p. Dorota Zawadzka, p. Karolina Niedźwiedzińska, p. Krzysztof Lange, p. Roman Skonieczka, p. Krzysztof Klimek, uczennica klasy VIII c – Aleksandra Jaroszewska; p. Martyna Bartkowiak (klasa fletu) – uczennice: Lena Grabowska, Julia Nierzwicka, Zuzanna Szałkowska; p. Michał Sasinowski (klasa saksofonu) – uczennice: Zuzanna Napolska, Laura Baranek; p. Radosław Kulesza (klasa trąbki) – uczennica: Karolina Gaweł; p. Izabela Oller (klasa wiolonczeli) – uczennice: Maja Osowska, Zuzanna Gaweł; p. Wojciech Ulanowski (klasa akordeonu) – uczeń: Patryk Kłosowski; p. Agata Busse (klasa gitary) – uczniowie: Bartosz Nowak, Oliwia Brodzińska, Konrad Pawłowski; zespół nauczycielski – panowie: Radosław Kulesza, Wojciech Ulanowski, Marcin Twardowski i Nikodem Wojtkiewicz.

WSTECZ

listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930