ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbyło się nagranie akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ze względu na rozwijającą się sytuację pandemiczną związaną z zagrożeniem Covid-19 uroczystość nie mogła być pokazana szerszej publiczności. Akademia została nagrana przez Telewizję „Eltronik”. Uczniowie klasy VII b zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący drogi Polski do niepodległości oraz recytację wierszy patriotycznych. W wyrazisty i symboliczny sposób odegrali również scenkę zniewolenia Polski przez zaborców oraz przywrócenia Ojczyzny na mapę Europy. Uczniów przygotowała pani Dorota Zawadzka. Piosenki zaśpiewały uczennice: Michalina Jaroszewska i Marianna Szkutnik (klasa I a), Zofia Domżalska i Iga Suchocka (klasa II a), Maja Machulska (klasa IV a), Paulina Pijaczyńska i Hania Chiniewicz (klasa IV b), Aleksandra Jaroszewska (klasa VIII c) i Anastazja Nowicka (klasa VII a). Uczennice do występu przygotowała pani Magdalena Domżalska. Dekorację przygotowały panie: Paulina Brodzik i Karolina Kobylska. Uczniowie szkoły będą mogli niebawem obejrzeć akademię w telewizji oraz na Facebooku Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej.

WSTECZ

listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930