ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzień Postaci z Bajek to święto, które co roku w dniu 5 listopada obchodzone jest  u przedszkolaków w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. Jednocześnie jest to dzień urodzin Walta Disneya, znanego producenta bajek. Tego dnia przedszkolaki przebrały się za ulubione postaci oraz wzięły udział w przedstawieniu pt. „Rzepka” autorstwa Juliana Tuwima. Spektakl dla najmłodszych przygotowali pracownicy szkoły. W przedstawieniu wzięli udział: Rzepka – Marta Marchwicka, Dziadek – Dominka Lewandowska, Babcia – Karolina Żywicka, Wnuczek – Sylwia Zielińska, Mruczek – Karolina Leśniewska, Kotek – Hania Kruza, Kurka – Jolanta Wachowska, Gąska – Anna Milkowska, Bociek – Kinga Banach-Pawlicka, Żabka – Anna Przeradzka, Kawka – Sylwana Otręba oraz Narrator – Anna Koprowska. Oprawę muzyczną przygotowała pani Paulina Kopkowska-Dąbrowska. Przedszkolaki przeżywały każdą nieudaną próbę wyciągnięcia rzepki. Po spektaklu nagrodziły aktorów gromkimi brawami. W ciągu całego dnia dzieci brały również udział w konkursach oraz zabawach. Otrzymały dyplomy, medale oraz balony. Był to dzień pełen wrażeń.

WSTECZ

listopad 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930