ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

29 października 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbył się apel podsumowujący działania realizowane w ramach projektu „Październik miesiącem przyrody” – „Woda to życie”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VII. Na początku spotkania zgromadzeni wysłuchali wierszy oraz piosenek nawiązujących tematyką do ochrony przyrody. Wiersze recytowali uczniowie klasy VI a. Piosenki zaśpiewały: Maja Machulska (kl. IV a), Antonina Skóra (kl. V a), Iga Nowicka (kl. V a), Blanka Osmańska (kl. VI a), Wiktoria Krauze (kl. V a) oraz grupa uczennic klasy VII c. Następnie pani Anetta Gosik – Suchocka dokonała podsumowania wszystkich przedsięwzięć projektu. Przeprowadzono konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III. Nagrody zdobyli: I miejsce – Natalia Spalik (kl. III b), II miejsce – Zofia Ługiewicz (kl. II a), III miejsce – Aleksandra Jakubowska (kl. III a), natomiast wyróżnienia otrzymali: Ignacy Gruszczyński (kl. I b), Hanna Rzymska (kl. II b), oraz Marcel Zagórski (kl. I a). Prace konkursowe będzie można zobaczyć na korytarzu szkoły. Kolejnymi działaniami realizowanymi w ramach projektu były: doświadczenia biochemiczne mające na celu badanie wody oraz wycieczka ekologiczna do Gaju – Grzmięcy. Gościem specjalnym spotkania był Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa Powiatu Nowomiejskiego pan Krzysztof Puwalski, który opowiedział zgromadzonej na hali młodzieży o gospodarce wodnej Drwęcy oraz gatunkach ryb tej rzeki. Podkreślił wagę ochrony przyrody okolic Nowego Miasta Lub. oraz wyjaśnił znaczenie parku krajobrazowego doliny Drwęcy dla mieszkańców miasta. Pieczę nad działaniami zrealizowanymi w projekcie sprawowała pani Edyta Rogozińska. Do współpracy zaprosiła również nauczycieli z zespołu matematyczno – przyrodniczego. Oprawę muzyczną spotkania przygotowała pani Magdalena Domżalska, natomiast dekorację hali wykonała pani Karolina Kobylska.

WSTECZ