ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

27 i 28 października 2021r. uczniowie klas VIII c, VII a i VII c Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Opiekunami wycieczki byli: pani Barbara Milewska, pani Alina Bączek, ksiądz Michał Kossowski, pani Anetta Gosik – Suchocka, pani Magdalena Domżalska, pani Sylwia Cieszyńska, pani Wioletta Zachwieja, pani Magdalena Grabowska i pani Karolina Przybyłowska. Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. gdańską Starówkę i udali się na spacer nadmorską promenadą. Uczniowie VII a odwiedzili dodatkowo Hevelianum. Poprzez wykonanie różnorodnych zadań typu escape room, musieli odkryć kod do skrzynki i wytypować sprawcę. Zwiedzili również interaktywną wystawę matematyczną pt. „Łamigłówka”. Głównym punktem wyjazdu był musical “Co Ty Powiesz?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. To pierwszy w Polsce autorski musical, który swoją fabułą przeniósł widzów w świat baśni – fantastycznej krainy Gloriilandii. W występujących postaciach uczniowie mogli odnaleźć pierwiastek siebie, dzięki czemu mieli szansę na chwilę refleksji oraz zastanowienia się nad tym, co w naszym życiu stanowi wartość, a co tak naprawdę jest tylko ułudą. Choreografie pełne tańca i akrobacji, przepiękne kostiumy, scenografia złożona z artystycznych rekwizytów oraz muzyka o oryginalnym, jazzowym zabarwieniu dostarczyły młodzieży wielu różnobarwnych emocji i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci, tak jak refren finałowej piosenki:

„To czego pragniesz,

jest bliżej niż myślisz,

naucz się ciszy,

by ona uciszyła myśli złe,

w słowie DZIĘKUJĘ jest wielka moc,

ona ukazuje życia piękny owoc”.

WSTECZ