ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 października obchodzony jest Dzień Origami. Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. J. Korczaka w Nowym Mieście Lub. wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz zaprosili panią Paulinę Brodzik, która potrafi robić różne plastyczne cudeńka. Dzieci dowiedziały się, że origami to sztuka składania papieru, którego nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.  Pochodzi ona z Chin, jednak bardziej rozwinęła się w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Ponieważ drugoklasiści omawiają tematykę „Jesień w lesie”, pani Paulina zaproponowała im wykonanie liska. Dzieci chętnie zabrały się do pracy, co jak się okazało, wcale nie było łatwe. Przy pomocy pań nauczycielek udało się „wyczarować” z papieru lisy. Dzieci zdobyły nową umiejętność i zaprosiły panią Paulinę na kolejne spotkania.

WSTECZ