ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów kl. II a okazją do spotkań z osobami  związanymi z oświatą. Naszym gościem był Dyrektor pan Zbigniew Domżalski. Podczas odwiedzin „przeniósł się” w czasy swojego dzieciństwa i opowiadał o tym, kiedy to sam był uczniem. Wspólnie z panią Marysią, wychowawczynią klasy, z sentymentem wspominali czas spędzony w zespole dziecięcym „Iskierki”, działającym przy ówczesnej Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Działyńskich. Pomimo wielu godzin prób, ćwiczeń gry na dzwonkach chromatycznych, śpiewania piosenek i tańców zajęcia te dostarczały wiele radości, a występy były powodem do dumy. W klasie dzieci mogły obejrzeć przybory do pisania (obsadki, stalówki, kałamarz), ostrzałki, stare zeszyty, elementarze oraz mundurki, które ich rówieśnicy nosili kilkadziesiąt i kilkanaście lat temu. Na zakończenie spotkania nie obyło się bez słodkiej niespodzianki. Z okazji DEN wychowawczyni uczniów klasy II a pani Marysia Szymankiewicz zaprosiła również uczennicę klasy czwartej Juliannę Kelly, która chodziła do szkoły w Irlandii. Julka opowiedziała młodszym koleżankom i kolegom, jak wygląda nauka w irlandzkiej szkole, gdzie dzieci rozpoczynają edukację w wieku 5 lat. Zaprezentowała mundurek, który tam nosiła oraz strój sportowy. Pokazała podręczniki oraz karty pracy. Opowiedziała o Dniu św. Patryka, który jest bardzo popularnym irlandzkim świętem. W tym dniu ludzie chodzą ubrani na zielono i mają wymalowane na twarzach koniczynki. Julka pokazała wiele zdjęć z czasu, kiedy mieszkała w Dublinie. Dzieci były zainteresowane wieloma sprawami i zadawały Juliannie wiele pytań, na które ona udzielała dokładnych i wyczerpujących odpowiedzi. Wychowawczyni klasy przygotowała prezentację o Irlandii, dzięki której uczniowie klasy II a zdobyli wiedzę o kraju położonym na zielonej wyspie. Dzień Edukacji Narodowej to święto, które obchodziły również mama Wiktora pani Monika Puchniarz oraz mama Niny pani Monika Rybicka. Obie panie są pedagogami w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Mieście Lub. I tam też nas zaprosiły. Opowiedziały o swojej pracy, wyjaśniły na czym polega „badanie w poradni” i odpowiedziały na wiele pytań. Z dziećmi rozmawiała również pani logopeda Magda Wiśniewska, która zrobiła z nimi „gimnastykę języka”. Na zakończenie spotkania mamy obdarowały wszystkich wafelkami i soczkami. Spotkania te dostarczyły uczniom klasy II a nowego zasobu wiedzy.

WSTECZ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031