ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 października swoje święto obchodzą kucharze i osoby pracujące w kuchni. Pomoc rodzicom, dziadkom w kuchni podczas gotowania czy pieczenia, to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego przez dzieci. Paulina, uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub., to zdolna młoda kucharka. Z okazji Dnia Chłopaka upiekła kolegom z klasy pyszne ciasteczka. Natomiast zdrową sałatkę z darów jesieni przygotowała z okazji nadejścia tej pięknej pory roku. Dzięki uprzejmości właściciela restauracji „Tiffany” pana Michała Ankowskiego, Paulina wraz z nauczycielką Martyną Jewartowską, spędziła dzień z zawodowymi kucharzami. Poznała sprzęt i tajniki pracy kucharza. Razem z szefem kuchni panem Mateuszem przygotowała też pyszną pizzę.

WSTECZ