ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. na zaproszenie wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop, mieli okazję spotkać się z tatą Pawła – panem Marcinem Zielińskim, który jest wieloletnim strażnikiem Straży Rybackiej. Podzielił się on z uczniami swoją wiedzą na tematy poświęcone ochronie środowiska, a także szerzej omówił środowisko wodne. W czasie spotkania poruszono również temat przeciwdziałania kłusownictwu, które zagraża wielu gatunkom zwierząt. Pan Marcin pokazał uczniom sprzęt odebrany kłusownikom: wontony, przestawy rzeczne, sieci oraz wnyki. Wyjaśnił również, jakie zezwolenia należy mieć, by zostać rybakiem. Mówiono także o funkcjonowaniu posterunku Społecznej Straży Rybackiej, zadaniach strażnika oraz istniejącym niebezpieczeństwie podczas pełnienia tej funkcji. Pan Marcin Zieliński zachęcił uczniów do aktywnego spędzania czasu nad wodą, pod opieką dorosłych, z wędką w ręku. Na koniec uczniowie klasy III b zostali zaskoczeni przez pana Marcina słodką niespodzianką. Za cenną lekcję o ochronie środowiska i działaniu Straży Rybackiej uczniowie złożyli podziękowanie w postaci upominku.

WSTECZ