ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

14 października 2021r. pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. zostali pasowani na uczniów szkoły. Z tej okazji w hali sportowej Zespołu Szkół odbyło się uroczyste spotkanie. Galę swoją obecnością zaszczyciła Kierownik Referatu, Kultury i Sportu pani Agnieszka Muszyńska. Wśród zaproszonych gości była również Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej pani Monika Rybicka. Tego dnia od samego rana panowała w szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy I a i I b przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności już na początku uroczystości i na halę sportową wkroczyły w takt poloneza. Zaprezentowały się godnie. Następnie wygłosiły piękne wiersze i zaśpiewały piosenki o szkole. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach i w biretach na głowach dzieci przyjęły akt ślubowania, który odczytała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc, a Dyrektor szkoły pan Zbigniew Domżalski pasował ich na uczniów, mówiąc: „Pasuję Cię na ucznia” i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie Przewodnicząca Rady Rodziców życzyła pierwszakom sukcesów w nauce i wraz z wychowawczyniami panią Izabelą Kamińską oraz panią Justyną Pajewską wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu pani Agnieszka Muszyńska przekazała pierwszoklasistom życzenia oraz słodkie upominki. Galę prowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska. Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami ustawili się do pamiątkowej fotografii. Był to dla nich dzień pełen wrażeń.

WSTECZ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031