ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

8 października 2021r. uczniowie klasy gitary Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Mieście Lub. wybrali się na wykład oraz koncert znakomitego gitarzysty dr. Waldemara Gromolaka. Impreza odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie. Udział w wykładzie dr. Gromolaka pt. „Nie bądź lepszy od kogoś innego, bądź lepszy od siebie samego” okazał się dla uczniów cennym doświadczeniem. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania pana Waldemara, a także wyraziły chęć wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Koncert był wyjątkowym przeżyciem dla młodych adeptów sztuki; bowiem zabrzmiały rytmy południowoamerykańskie, muzyka epoki baroku oraz romantyzmu. Największym hitem była kompozycja Rolanda Dyensa „Tango en sky” odegrana w finale koncertu. Zebrała ona największe brawa. Rozentuzjazmowani i bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie wrócili do domu, żywiąc nadzieję na udział w kolejnym, podobnie interesującym przedsięwzięciu. Opiekunem grupy uczniów i nauczycielem klasy gitary Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Mieście Lub. jest pani Agata Busse.

WSTECZ