ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. podczas omawiania na lekcjach ostatniego bloku tematycznego dotyczącego oszczędności, poszerzali swoją wiedzę z zakresu oszczędzania pieniędzy, jak również uwzględnili w nich oszczędność prądu elektrycznego i wody w gospodarstwie domowym. Jednym z istotnych tematów był także ten dotyczący korzyści płynących z segregowania odpadów. Uczniowie już wiedzą, że ekologiczne nawyki w życiu codziennym pozwolą na poprawę stanu środowiska. W związku z tym podczas zajęć z edukacji technicznej uczniowie III b wykonali projekt własnego, ekologicznego worka, który może posłużyć im na zakupy, zamiast foliowej torby. Efekty prac uczniowskich okazały się bardzo ciekawe. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w wykonaniu zadania. Należy nadmienić, że worki zostały wykonane dzięki zaangażowaniu i wsparciu rodziców, którzy zakupili potrzebne materiały.

WSTECZ