ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od trzech lat uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim włączają się do akcji BohaterON – to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tym roku młodzi historycy z klas czwartych i piątych wykonywali kartki dla powstańców po czujnym okiem nauczycielki historii pani Joanny Mierzyńskiej. Na lekcjach polskiego powstały podziękowania, które uczniowie klas czwartych wyślą do bojowników o wolność Ojczyzny – powstały one pod kierunkiem pań polonistek: Katarzyny Gross – Nowińskiej i Doroty Zawadzkiej. Uczniowie uczyli się, czym jest patriotyzm i dlaczego powinniśmy pamiętać o tych, którzy walczyli za Polskę. Uczniowie klasy IV a, dzięki pani Alinie Bączek, zobaczyli pamiątki związane z powstaniem warszawskim. Zbiory pani Pauliny Brodzik pomogły też stworzyć żywą lekcję historii. Dzieci sprawdzały, jak wygląda mundur żołnierza, jakie wyposażenie musiał mieć przy sobie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty związane z komunikowaniem się na froncie i gastronomią. Uczniowie klasy VIII b, którzy omawiają tematy dotyczące II wojny światowej, włączyli się również do akcji BohaterOn.

WSTECZ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031