ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

8 października 2021r. uczniów klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. na zaproszenie pani wychowawczyni Małgorzaty Prokop odwiedziła mama Jasia Wadeckiego – pani Dorota Rozenek – Wadecka, która jest Dyrektorem Oddziału Banku Spółdzielczego w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie mieli okazję poznać historię powstania banku i samej jej nazwy. Dowiedzieli się, na czym polega praca bankowca oraz jakie umiejętności należy posiadać, by ten zawód wykonywać. Jednakże najciekawszą częścią spotkania było zapoznanie uczniów z odpowiednimi narzędziami, które pomagają w wykonywaniu tej pracy – liczarki banknotów. To urządzenie wywarło na uczniach klasy III b największe wrażenie. Mieli oni okazję włożyć pieniądze do liczarki i zobaczyć, jak liczy oraz reaguje na banknoty fałszywe. Uczniowie mogli sprawdzać na testerze banknotów, czy są one prawdziwe czy fałszywe. Pani Dorota Rozenek – Wadecka pokazała również uczniom banknoty innych walut niż Polski Złoty – Euro, Dolary i Funty. Zaprezentowała, czym różnią się banknoty oraz z jakiego materiału są wykonane, bo nie wszystkie są z papieru. Funty są z plastiku. Omówiono także nowe formy płatności: elektroniczne karty bankowe. Na koniec uczniowie usłyszeli sygnał wytwarzany ze specjalnego pilota, który posiada konwój wiozący walizkę z pieniędzmi. Uczniowie zyskali nową, szerszą wiedzę związaną z funkcją pieniądza, a przy tym uzupełnili wiadomości na temat oszczędzania. Spotkanie oraz możliwości, jakie przedstawiła Dyrektor BS stanowiło podsumowanie tego, czym zajmowali się uczniowie podczas tygodniowego bloku tematycznego. Pani Dorota Rozenek – Wadecka przygotowała zestaw podarunkowy dla uczniów klasy III b, z którego bardzo się ucieszyli. Uczniowie również wręczyli upominek Dyrektorowi BS w podziękowaniu za spotkanie.

WSTECZ

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031