ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. w czwartkowe przedpołudnie 7 października 2021r. pojawił się niezwykły gość – pan Artur Backiel, organista nowomiejskiego kościoła parafialnego, a jednocześnie dyrygent chóru przy XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie. Pan Backiel wyszedł z propozycją utworzenia chóru chłopięco – męskiego, który otrzyma kunsztowne wykształcenie wokalne. W praktyce chórzyści będą odbywali takie zajęcia, jak: nauka śpiewu z repertuaru ludowego, współczesnego i filmowego, kształcenie słuchu, emisji głosu i dykcji oraz czytanie nut. Próby będą odbywały się raz w tygodniu z podziałem na głosy: soprany, alty, tenory i basy. W przyszłości chórzyści będą mieli możliwość wyjazdów na konkursy lub festiwale polskie i zagraniczne. Chociaż oferta skierowana była wyłącznie do chłopców, organista poprosił o pomoc dziewczyny – mają zachęcić swych braci do współuczestnictwa w zajęciach chóru.

WSTECZ