ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. W tym roku XI edycja tego święta przypadła 1 października. Wzorem lat ubiegłych przewodnie hasło brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W związku z tym uczniowie klasy V a: Iga Nowicka, Małgorzata Żurawska, Antonina Nowińska i Filip Lewandowski przepytywali swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Natomiast uczniowie klasy VII a: Julia Rybicka, Anna Krukowska, Barbara Zawadzka oraz Kamil Michalski odwiedzili uczniów klas II i III, a także przeprowadzili egzamin wśród dyrekcji i innych pracowników szkoły. Wszystkie osoby, które poprawnie odpowiedziały na 5 pytań z tabliczki mnożenia, otrzymały Certyfikat i odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Więcej atrakcji czekało uczniów podczas lekcji matematyki. Rozwiązywali oni krzyżówki, labirynty, układali puzzle, kolorowali tematyczne kolorowanki, rozwiązywali ciekawe zadania, grali w gry utrwalające tabliczkę mnożenia oraz bili rekord udzielania odpowiedzi na czas. Rekordzistami w naszej szkole okazali się: Maja Lewandowska uczennica klasy VIII c oraz Ignacy Rochewicz – uczeń klasy VII b, którzy potrzebowali tylko 12 sekund, aby poprawnie odpowiedzieć na 5 pytań z tabliczki mnożenia. Zaproponowane zabawy uczniom bardzo się podobały. Wszystkie zadania przygotowali dla uczniów nauczyciele matematyki. Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji oraz wzięli udział w egzaminie – serdecznie dziękujemy!

WSTECZ