ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

29 września 2021r. uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. obchodzili Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zaprosili swych najbliższych, aby wspólnie świętować ten dzień. Dzieci przyniosły kocyki i poduszki, na których wygodnie się rozsiadły, by wysłuchać czytanych tekstów i przypomniały sobie przedszkolne czasy. Babcia Michała przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Utwór ten czytała swojej córce, mamie Michasia, gdy ta była mała. Babcia Zosi czytała dzieciom smutną baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”, która wzruszyła maluchy. Mama Julii przyniosła swoją ulubioną książkę Lucy Maud Montgomery pt. „Emilka z księżycowego nowiu”. Dzięki niej pani Sylwia przeniosła się w czasy swojego dzieciństwa. Ostatnim gościem uczniów klasy II a była mama Agaty. Pani Ania przeczytała fragment książki „Dobre i złe sekrety” Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Sekrety w Internecie”, czym wywołała dyskusję na temat cyberprzemocy. Następnie uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Wszystkim miło upłynął czas podczas wspólnego czytania. Dorośli i dzieci byli bardzo zadowoleni i chętni, aby praktykować takie spotkania.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930