ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Rada Europy uważa, że różnorodność językowa jest narzędziem, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego, wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami i dlatego podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wzięli udział w wyzwaniu z okazji 20. rocznicy urodzin Europejskiego Dnia Języków Obcych. W krótkim filmiku składają życzenia urodzinowe w kilku językach. Nagranie będzie dostępne na oficjalnej stronie Europejskiego Dnia Języków Obcych: Europejski Dzień Języków > Home (ecml.at). W nagraniu uczestniczyli: Zlata Sukhorukova III a (j. ukraiński), Liliana Robaczewska VII c (j. francuski), Małgorzata Żurawska V a (j. polski), Blanka Osmańska, Matylda Ławicka VI a (j. rosyjski), Natalia Wieczerzycka V a (j. czeski), Małgorzata Zielińska VI a (j. niemiecki) oraz uczniowie klasy V a (j. angielski). Wyzwanie podjęła pani Agnieszka Surmiak.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930