ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Jesień to czas kolorów, spadających liści, ale to również czas wytężonej pracy w polu przy zbiorze ziemniaków. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub.: Weronika Osicka, Michał Lendzion, Błażej Malczuk, Magdalena Wadowiec, Patrycja Ziółkowska, Paulina Jarzembowska i Wiktoria Cybulska wraz z nauczycielami: panią Agnieszką Dembińską, panią Pauliną Brodzik, panią Aliną Bączek, panią Małgorzatą Głowacką oraz panią Martyną Jewartowską wybrali się do gospodarstwa rolnego państwa Wilczewskich mieszkających we wsi Dębień na wykopki. Dzięki uprzejmości gospodarzy na uczestników wycieczki czekało wiele zadań i atrakcji: kopanie ziemniaków motyką i specjalnym kombajnem, oglądnie maszyn rolniczych oraz możliwość obcowania ze zwierzętami gospodarskimi w ich naturalnym środowisku. Uczniowie poznali również specyfikę pracy rolnika. Kolejnym punktem wyprawy była obserwacja przyrody na ścieżce edukacyjnej położonej nad jeziorem Rybno. Na uczniów czekał tajemniczy list, który miał być motywacją do wykonywania kolejnych zadań podczas zabawy w podchody. Po zaliczeniu wszystkich stacji, we wspaniałych humorach, uczestnicy udali się na biesiadowanie przy ognisku w pięknej scenerii nad jeziorem Zarybinek.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930