ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

21 września 2021r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wraz z nauczycielami udali się do Miejskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Pif – paf! Jesteś trup!” wg scenariusza Wiliama Mastrosimone`a. Aktorska grupa pod nazwą „Przetwórnia – To jest dramat!” składająca się z uczniów oraz absolwentów ZS im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lub. w mistrzowski sposób przedstawiła w sztuce teatralnej aktualne problemy nastolatków i wynikające z nich konsekwencje. Scenariusz spektaklu został stworzony w chwili, gdy amerykańska fala morderstw była najbardziej intensywna. W sztuce opowiedziano autentyczną historię, która wydarzyła się po koniec lat 90-tych XX wieku w kilku szkołach w USA. Młoda widownia z zainteresowaniem obejrzała spektakl, podczas którego padło wiele pytań, na które współczesna młodzież nieustannie szuka odpowiedzi, m.in.: „Co takiego dzieje się w głowach i sercach młodych ludzi? Jak nasze zachowanie wpływa na innych, a innych na nasze?” Prawie 45 minutowe spotkanie teatralne było również dla naszych uczniów doskonałą okazją do poznania tajników gry aktorskiej i pracy aktorów w ramach doradztwa zawodowego. Spektakl wywołał u uczniów wiele emocji i spostrzeżeń, którymi chętnie się ze sobą dzielili jeszcze długo po zakończeniu spotkania. Serdecznie dziękujemy grupie artystycznej oraz MCK za zaproszenie i możliwość odbycia przez naszych uczniów tak ważnej przygody z teatrem, kulturą i sztuką.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930