ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

11 września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000r. Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Udzielenie pierwszej pomocy to bardzo ważna umiejętność, którą każdy powinien posiadać. Dlatego uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. podczas warsztatów prowadzonych przez panią Magdalenę Grabowską – opiekuna SK PCK oraz panią Martynę Jewartowską, dowiedzieli się, jak prawidłowo wykonywać czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie poznali sposoby sprawdzania przytomności i oddechu osobie poszkodowanej, a dodatkowo przećwiczyli czynności związane z przeprowadzeniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Niewątpliwie ważną umiejętnością związaną z udzielaniem pierwszej pomocy jest precyzyjne przekazywanie wiadomości jednostkom ratowniczym odnośnie stanu poszkodowanego. Takie sytuacje uczniowie również mogli poznać. Uczniowie klas I – III aktywnie brali udział w zajęciach.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930