ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lub. wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz, realizując program doradztwa zawodowego: „Moja praca – moja pasja” spotkali się w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lub. z paniami: Natalią Reszką, Anną Pestką i panią Agnieszką. Celem wizyty był pokaz lepienia z gliny. Panie zaprezentowały dzieciom gliniane wyroby, opowiedziały o właściwościach gliny. Następnie przystąpiono do pracy. Najpierw mali artyści projektowali to, co chcieliby wykonać. Było wiele pomysłów. Następnie przystąpili do realizacji swoich wizji (koncepcji). Pod czujnym okiem pań plastyczek wyrabiali glinę, która w ich sprytnych rękach przybierała pożądane kształty. Powstały jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki. Niestety, muszą one na kilka dni pozostać jeszcze w MCK, aby przejść dalsze etapy obróbki – suszenie oraz wypalanie w specjalnym piecu. Dzieci były zachwycone możliwością własnoręcznego wykonania glinianych wyrobów. Gdy wróciły do szkoły, wychowawczyni opowiedziała im o pracy garncarza i zaprezentowała krótki film. Uczniowie zdobyli nowe wiadomości i doświadczenia, które być może zaowocują nową pasją.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930