ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

9 września 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. miało miejsce spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły.Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – IV oraz V – VIII w odstępie czasowym, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Gośćmi spotkania byli: pan Ryszard Krzemieniewski (koordynator i promotor zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego) oraz przedstawiciele nowomiejskiej policji: aspirant pan Mateusz Soter oraz sierżant sztabowy pan Dawid Cichoń. Goście przypomnieli uczniom o właściwych zasadach poruszania się na drodze, zwłaszcza w czasie jazdy rowerem. Policjanci zachęcali też uczniów do korzystania z odzieży z elementami odblaskowymi. Spotkanie było dobrą okazją do tego, by przypomnieć o zasadach poruszania się młodzieży w sieci – przestrzegano przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz umieszczaniem zdjęć w internecie. Inicjator spotkania pan Ryszard Krzemieniewski pozyskał i przekazał młodszym uczniom odblaskowe kamizelki, czapki, plecaki, opaski i zawieszki oraz kolorowanki, plany lekcji i książeczki. Na ręce wicedyrektor pani Renaty Szwarc przekazano również 13 zestawów gier edukacyjnych z zakresu tematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego do użytku szkolnego. Sponsorzy spotkania to: Fabryka Mebli „Szynaka” Nowe Miasto Lub., GDDKiA Olsztyn, „Anwil” Włocławek, PZU Warszawa, „Auto-Land” Olsztyn, Automobilklub Nowomiejski, Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Compensa” Warszawa, „Ergo-Hestia” Sopot oraz „Generali” Warszawa.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930