ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Każdy koniec jest początkiem nowej historii” – takie hasło przyświecało uroczystości zakończenia szkoły przez uczniów klas ósmych dnia 24 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. W ramach obowiązującego reżimu sanitarnego uczniowie każdej z klas spotkali się na uroczystości w odstępie czasowym. Prowadząca galę – pani Barbara Milewska, powitała zgromadzonych w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. tegorocznych absolwentów, rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie wkroczyli do hali w rytm poloneza. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski skierował słowa przemówienia do uczniów, gratulując im wyników w nauce, wysokich osiągnięć, rodzicom podziękował za współpracę i wsparcie w działaniach wychowawczych, natomiast wobec nauczycieli wyraził wdzięczność za włożony trud edukacyjny. Podziękowanie za wieloletnią współpracę otrzymała również pani Brygida Karczyńska Przewodnicząca Rady Rodziców. Ósmoklasiści po ceremonii przekazania sztandaru uczniom klas siódmych złożyli uroczyste ślubowanie, które odczytała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc. Absolwenci z najwyższą średnią otrzymali statuetki z rąk Dyrektora Szkoły i wychowawców: pani Katarzyny Gross – Nowińskiej, pani Małgorzaty Fijałkowskiej oraz pani Magdaleny Domżalskiej. Statuetki otrzymali: Katarzyna Szymankiewicz, Martyna Sargalska, Aleksander Roch, Maria Szudzińska, Kacper Wiśniewski, Kornel Seroczyński, Jakub Patalon, Milena Bartnicka, Otylia Olęcka, Natalia Wyszkowska, Jan Zieliński, Maciej Jeda, Maciej Malicki, Dawid Mączkowski, Kamil Mączkowski, Lena Rybicka, Mikołaj Lewandowski, Zuzanna Lewandowska, Bartosz Dykmański, Mikołaj Milkowski, Łukasz Barski, Marcin Machajski, Laura Ujazdowska, Dawid Splitt. Rodzice i opiekunowie wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. W czasie uroczystości nagrodzeni zostali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz ich nauczyciele. Maciej Jeda uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematyki, nauczycielem Macieja jest pani Renata Szwarc. Kornel Seroczyński uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematyki. Nauczycielem Kornela jest również pani Renata Szwarc. Z kolei tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geografii uzyskała Natalia Wyszkowska, nauczycielem prowadzącym jest pani Zyta Wardowska. Wręczono również nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe. Z rąk Dyrektora Szkoły pana Zbigniewa Domżalskiego oraz nauczyciela wychowania fizycznego pana Krzysztofa Przybysza statuetki otrzymali: Maciej Malicki, Dominik Raszkowski, Kornel Seroczyński, Dawid Mączkowski, Kamil Mączkowski i Maciej Jeda. W czasie uroczystości wszyscy absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie klas ósmych w swoim przemówieniu pięknymi słowami podziękowali Dyrektorowi Szkoły panu Zbigniewowi Domżalskiemu, Wicedyrektor pani Renacie Szwarc oraz wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie przekazali kwiaty oraz słodkości. Serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę w szkole z rąk Dyrektora Szkoły otrzymały odchodzące na emeryturę: pani Mirosława Nowakowska oraz pani Anna Gąsiorek. Wszyscy zebrani na gali uhonorowali panie gromkimi brawami. Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe, klasowe zdjęcia.

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930