ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Inicjatywy realizowane od marca do maja 2021r. przez uczniów Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. do projektu „Wiecznie Zdrowym Być – Trzymaj Formę” dotyczyły propagowania zdrowego stylu życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Wiele działań wykonywanych przez młodzież odnosiło się do zdobywania konkretnych umiejętności, jak i kształtowania postaw oraz zwiększania zainteresowania problematyką prozdrowotną. W marcu „Świetliki” podczas zajęć kulinarnych zaproponowanych przez panią Karolinę Kobylską przygotowały zdrowe sałatki i koktajle. Uczniowie pani Barbary Milewskiej na lekcjach języka angielskiego pt. „Healthy Food” poznali cele zdrowego stylu życia, natomiast klasa VII c w czasie lekcji wychowawczej rozmawiała o bulimii oraz anoreksji. Pani Agnieszka Surmiak na lekcjach języka angielskiego i rosyjskiego zaproponowała swoim uczniom wypełnienie w aplikacji Forms ankiety o zdrowym odżywianiu. W czasie lekcji fizyki można było dowiedzieć się, czym jest kaloria i energia, a taką możliwość mieli uczniowie klasy VI c podczas zajęć z panią Anettą Gosik – Suchocką. W kwietniu uczniowie klas VII b i VII c na lekcji informatyki stworzyli tabelę aktywności ruchowych i wydatków energii. Dodatkowo obliczyli wskaźniki BMI, a nad ich interpretacją  czuwała pani Karolina Przybyłowska. Stworzenie gazety klasowej o tematyce prozdrowotnej i promującej zdrowe odżywianie, jak i codzienną aktywność fizyczną, też było nie lada wyzwaniem – z nim zmierzyli się uczniowie klasy VI b z wychowawczynią panią Dorotą Zawadzką. W maju grupa przedszkolna „Gumisie” z zapałem wykonywałam różne ćwiczenia sportowe, by udowodnić „starszakom”, że od najmłodszych lat warto dbać o zdrowie. Panie: Anna Przeradzka i Anna Milkowska zachęcały też swoich podopiecznych do zdrowego odżywiania, serwując ekologiczne owoce. Uczniowie klasy VII a udowodnili, że „Trzymać Formę” można również na rowerze. Takie zadanie zaproponowali młodzieży pan Krzysztof Przybysz i pan Maciej Bochenek, którzy hartowanie organizmu i dbałość o poprawną sylwetkę w czasie jazdy rowerowej uznali za priorytet wyprawy do Radomna. Uczniowie klas VII uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych przez panią Hannę Kruza oraz panią Magdalenę Grabowską na temat udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Na zakończenie projektu uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Gross – Nowińskiej nagrali film pt. „Żyj zdrowo”, w którym w zabawny sposób zaprezentowali sposoby na to, by dożyć stu lat. Zwieńczeniem wszystkich działań jest otrzymanie przez szkołę Certyfikatu. Koordynatorzy: pani Alina Bączek i pani Karolina Przybyłowska składają podziękowania wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie i udział w projekcie „Wiecznie Zdrowym Być – Trzymaj Formę”.

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930