ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Wiele działań zrealizowanych w ramach projektu „Wiecznie Zdrowym By ć – Trzymaj Formę” miało na celu zachęcenie młodzieży do dbałości o zdrowie oraz propagowanie aktywności fizycznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. pod kierunkiem pani Katarzyny Gross – Nowińskiej nagrali film. To oryginalne przedsięwzięcie jest zwieńczeniem trwającego od marca do maja 2021r. projektu. Przedstawienie profilaktyczne pt. „Żyj zdrowo” to uczniowski wywiad ze staruszką, która dożyła sędziwego wieku. Przekazuje młodzieży rady, jaki tryb życia mają prowadzić, by tak jak ona mogli długo cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. W odkrywaniu kolejnych kart „Księgi życia” – wspominając swą młodość, staruszka zachęca młodych ludzi do codziennej gimnastyki, dbania o higienę, a także przestrzega przed niezdrowymi produktami, jak chipsy czy cola. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali ważny temat, jakim jest właśnie dbałość o własne zdrowie w młodym wieku. Uczniowie, odgrywając kolejne sceny, spisali się na medal!

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930