ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tegoroczna XXIII edycja Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny przebiegała pod hasłem „Młodość – Miłość – Małżeństwo – Rodzina”. Przy okazji trwających wojewódzkich obchodów – samorząd Nowego Miasta organizował Nowomiejskie Dni Rodziny. Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. włączył się w szereg proponowanych przez organizatorów imprez, konkursów oraz przedsięwzięć. Mimo obostrzeń pandemicznych udało się w naszej szkole zorganizować szereg działań, które miały na celu popularyzację wartości rodzinnych. Niektóre z nich, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów i ich rodziców, wyemitowane zostały na szkolnym portalu Facebook. Konkursy wojewódzkie, do których w tym roku przystąpili uczniowie naszej szkoły, to Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Grafiki Komputerowej (23 prace) oraz Wojewódzki Konkurs Literacki (7 prac). Uczniowie w wykonaniu dzieł wykazali się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością w ujęciu tematu rodziny. Wszystkie dzieła zostały wysłane do organizatorów konkursów w Olsztynie, a na wyniki trzeba jeszcze poczekać. Konkursy o zasięgu szkolnym organizowane na terenie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. cieszyły się w tym roku wielką popularnością wśród uczniów naszej szkoły. „Moi rodzice w młodości” to konkurs skierowany do uczniów w kategorii wiekowej 0 – III. Laureaci: Aleksandra Piątkowska (kl. I b), Michalina Jaroszewska (grupa „0”), Iga Suchocka (kl. I a), Pola Tchorzewska (kl. II b), Paulina Jarzembowska (kl. II a) oraz Zofia Junkrowska (kl. II a) otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lub. pana Józefa Blanka podczas zakończenia obchodów Nowomiejskich Dni Rodziny organizowanego w Urzędzie Miasta. Wszyscy uczestnicy tego konkursu otrzymali od organizatorów szkolnego konkursu dyplomy za udział. Kolejnym plastycznym przedsięwzięciem zaproponowanym uczniom klas I – III był konkurs pt. „Ilustracja książki o rodzinie, w którym spośród prac 9 uczniów nagrody otrzymali: Magdalena Kopaczewska – uczennica kl. II b, Helena Krezymon – uczennica kl. II b oraz uczeń kl. II b – Antoni Bucha. Uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. nie tylko posiadają talenty literackie, plastyczne czy informatyczne. Mogą pochwalić się również umiejętnościami wokalnymi, dlatego wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w konkursie piosenki pt. „Piosenka dla Taty i Mamy”. Każda z grup: „Sówki”, „Smerfy”, „Biedronki”, „Gumisie” i „Motylki” zaprezentowała przed jury wybrany utwór o tematyce rodzinnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości, natomiast nagrody rzeczowe przypadły „”Motylkom”, „Gumisiom” oraz „Biedronkom”. W myśl hasła przewodniego Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny „Młodość – Miłość – Małżeństwo – Rodzina”. w naszej szkole zorganizowana została również akademia z okazji Dnia Matki i Ojca. Przygotowali ją uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop. W oryginalny sposób przybliżyli opowieść pt. „Jak mama tatę poznała?”. Poszczególne scenki, w których można było zobaczyć rodziców od czasów przedszkolnych, przez lata wspólnej młodości, narzeczeństwa, do momentu ślubu i pojawienia się dzieci, zmontowane w film udostępniono na szkolnym portalu Facebook. W czasie trwania Dni Rodziny nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. zachęcali dzieci do wspólnego czytania. Dlatego w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zorganizowano Tydzień Głośnego Czytania. Uczestniczyły w nim wszystkie dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Dodatkowo z okazji Dnia Dziecka zorganizowano teatrzyk dla dzieci i młodzieży. Dorośli wcielili się w role uroczych postaci z wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej, przedstawiając własną, zabawną ich interpretację. Celem przedsięwzięcia było ukazanie treści wierszy znanych autorów w nieco komiczny sposób, zachęcając tym samym do sięgnięcia po lekturę, jak i popularyzacji wartości rodzinnych. Szkoła Muzyczna I st. w Nowym Mieście Lub. również włączyła się ponownie do obchodów Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, przygotowując koncert online. Uczniowie: Maja Aranowska i Konrad Koszewski z klasy fortepianu, Nikodem Orzechowski z klasy akordeonu, Zofia Wandzlewicz z klasy fletu, Laura Ujazdowska z klasy saksofonu oraz trio wiolonczelowe w składzie: pani Izabela Oller i uczniowie Zuzanna Gaweł i Maja Ossowska dali wspaniały popis swoich muzycznych umiejętności. Wystąpienie chóru dziecięcego Szkoły Muzycznej było dopełnieniem koncertu adresowanego do szerokiej publiczności. Uczniów przygotowali: pani Iwona Mrozińska, pani Izabela Oller, pani Martyna Bartkowiak, pan Andrzej Kupis, pan Jacek Wróblewski, pan Michał Sasinowski oraz pan Bartosz Skłodowski. 11 czerwca 2021r. podczas zakończenia Nowomiejskich Dni Rodziny w ramach Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny w sali sesyjnej Urzędu Miasta Nowego Miasta Lubawskiego wręczono nagrody rzeczowe laureatom konkursów przeprowadzonych na terenie naszej szkoły. Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank skierował serdeczne podziękowania do Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego za zaangażowanie w organizację szeregu przedsięwzięć, w których wzięli udział uczniowie, rodzice uczniów oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Dyrektor odebrał również podziękowanie dla nauczycieli, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w organizację wszelkich imprez szkolnych skierowanych do uczniów i ich rodzin. Podczas spotkania wręczono również podziękowania koordynatorowi Nowomiejskich Dni Rodziny w ZSPiM – pani Sylwii Cieszyńskiej, która dzięki swemu zaangażowaniu wspierała wszelkie inicjatywy podejmowane na terenie szkoły.

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930