ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Kolejny rok szkoły już prawie za nami. Przez ten czas uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. na lekcjach historii pod czujnym okiem pani Joanny Mierzyńskiej poznawali wiele ciekawych wydarzeń, postaci i miejsc. Młodzież klas VIa i VIb przyjęła wyzwanie i zmierzyła się z zadaniem – przedstawienia wybranego zagadnienia, które poznała w czasie zajęć, w pudełku. Uczniowie przygotowali pudełka związane z epoką oświecenia w Polsce i w Europie. Na początku powtórzyli główne pojęcia, zapoznali się z sylwetkami oświeceniowych myślicieli, przypomnieli sobie najważniejsze dla Polski wydarzenia XVIII w. Już na etapie przygotowań zastanawiali się, jakie symbole będą im się kojarzyły z oświeceniem. Szóstoklasiści wykazali się dużą pomysłowością w doborze materiałów. Jak się okazało wiele jest sposobów na powtórzenie wiadomości. Możliwe – pomysły i realizacja przerosła nasze oczekiwania. Autorzy prac spisali się wzorowo. Kto ciekawy – niech zerknie. Prace zostały umieszczone na wystawie w jednej z sal lekcyjnych – sali nr 8. „Dziękuję uczniom za realizację swoich pomysłów” – nauczyciel historii Joanna Mierzyńska.

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930