ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji Dnia Dziecka grupa nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała teatrzyk dla dzieci i młodzieży. Dorośli wcielili się w role uroczych postaci z wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej, przedstawiając własną, zabawną ich interpretację. Celem przedsięwzięcia było ukazanie treści wierszy znanych autorów w nieco komiczny sposób, zachęcając tym samym do sięgnięcia po lekturę. Dodatkowo przez zastosowanie atrakcyjnej scenografii i strojów teatralnych, dzieci miały możliwość, by przeżyć doznania estetyczne. Epokowe przedstawienie postaci miało na celu rozbudzenie dziecięcej ciekawości i zachęcenie do udziału młodzieży w przyszłych projektach. Nagrania poszczególnych scen odbywały się oddzielnie, co pozwoliło na zaangażowanie dużej liczby osób, jednocześnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odpowiedzialne za przygotowanie teatrzyku były pani Karolina Kobylska i Paulina Brodzik. Montażem i oprawą zajął się pan Krzysztof Lange. W przedstawieniu zagrali: pani Marta Marchwicka, ks. Krzysztof Rozynkowski, pani Sylwia Zielińska, pani Karolina Kobylska, pani Hanna Kruza, pani Małgorzata Prokop, pani Katarzyna Dąbkowska, pani Kinga Banach-Pawlicka, pani Anna Milkowska, pani Anna Przeradzka, pani Karolina Żywicka, pani Dominika Lewandowska, pani Małgorzata Głowacka, pani Justyna Pajewska oraz pani Paulina Brodzik.

WSTECZ

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930