ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach Międzynarodowego Dnia Kosmosu w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. powstało miniplanetarium. Z tej okazji w salce gimnastycznej stworzono Układ Słoneczny – zespół ciał niebieskich złożony ze Słońca i obiegających dokoła niego planet oraz gwiazd. Wizualizacja Drogi Mlecznej sprawiła, że uczniowie czuli się jak w prawdziwym planetarium. Pokaz wzbogaciła rakieta kosmiczna oraz sam astronauta! Seans został przygotowany dla wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I – III. Ciekawy wykład o tematyce astronomicznej i astronautycznej przeprowadziła pani Anetta Gosik-Suchocka, która wcieliła się w postać Mikołaja Kopernika. Uczniowie podczas spotkania zdobyli wiedzę na temat Ziemi oraz innych obiektów Układu Słonecznego. Odbyli niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Po seansie astronomicznym można było uwiecznić wspaniałe chwile na kosmicznej ściance. Organizatorami przedsięwzięcia byli: pani Karolina Kobylska, pani Paulina Brodzik, pani Anetta Gosik-Suchocka, pan Krzysztof Lange oraz pracownicy obsługi szkoły.

WSTECZ

maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31