ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Stanisława Jachowicza”. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Poezja Stanisława Jachowicza została wybrana celowo, gdyż autor jest kwietniowym jubilatem i 17 kwietnia obchodziłby 225 urodziny. To jeden z najbardziej znanych polskich autorów literatury dziecięcej. Choć tworzył w XIX wieku, jego wiersze znane są po dziś dzień. Był poetą, wybitnym pedagogiem oraz działaczem charytatywnym. Debiutem literackim Jachowicza był wydany w 1824r. zbiór 58 bajek oraz umoralniających opowiastek dla najmłodszych, ceniony za przyjęcie dziecięcej perspektywy oglądu świata. Uczniowie znają Jachowicza dzięki najpopularniejszemu wierszowi „Chory kotek”. Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów klas I – III. Do 22 kwietnia należało nagrać wiersz w formie filmu (video) i przesłać do szkolnej komisji konkursowej na adres e-mail. Jury, w skład którego weszły: pani Paulina Brodzik oraz pani Marta Marchwicka, oceniały prawidłowy dobór oraz opanowanie pamięciowe wiersza, interpretację utworu, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne. 26 kwietnia 2021r. ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Stanisława Jachowicza”. I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała Aleksandra Kozłowska – uczennica klasy II a. II miejsce ex aequo otrzymały Hanna Chiniewicz oraz Alicja Zawadzka- uczennice klasy III b. Uczeń klasy II b – Jan Wadecki zajął III miejsce. Przyznane zostały również wyróżnienia dla Patrycji Ziółkowskiej – uczennicy klasy III a, Alana Kopańskiego i Nikodema Kołakowskiego – uczniów klasy II b. Laureaci i wyróżnieni w konkursie recytatorskim otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodką niespodziankę. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w recytatorskich zmaganiach, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Koordynatorem konkursu była pani Małgorzata Prokop.

WSTECZ

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930