ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. włączyła się w akcję organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Każdego roku „Dzień Bezpiecznego Internetu” (DBI) obchodzony jest 9 lutego. To ogólnoświatowe święto. W roku 2021 mogliśmy przeprowadzać własne inicjatywy nie tylko w lutym, ale też i w marcu. Działania realizowane w ramach „Dnia Bezpiecznego Internetu” miały na celu przede wszystkim zainicjowanie, a także propagowanie działań w ramach bezpiecznego dostępu do zasobów internetu nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i rodziców. W ramach promocji pozytywnego wykorzystywania internetu powstał filmik z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły, w którym zostały odegrane przykładowe scenki sytuacyjne wraz z komentarzem. Przeprowadzono konkurs na najciekawszą inicjatywę dla klas 4-8, w której udział wzięli uczniowie: Natalia Wieczerzycka IV a, Wiktoria Krauze IV a, Kornelia Wiśniewska VI c, Julia Rybicka VI a i Mikołaj Milkowski VIII b. Wychowawcy klas skorzystali z gotowych propozycji lekcji zdalnych oraz webinariów umieszonych na stronie DBI. Ponadto nasi uczniowie otrzymali w formie elektronicznej opracowaną ulotkę, w której zostały wypunktowane dobre nawyki korzystania z internetu. Podczas zajęć uczniowie wraz z nauczycielami wykonali plakaty z hasłami, prezentacje multimedialne i prace techniczne – ,,laptopy z papieru”. Pani Anetta Gosik-Suchocka przygotowała dla rodziców webinar – „Bezpieczny internet w pigułce”, w którym mówi o szansach i zagrożeniach związanych z internetem, m. in. cyfryzacji, legalnym korzystaniu ze stron czy przykładowych kanałach, z których można korzystać. Koordynatorami akcji byli: pani Karolina Kobylska, pani Karolina Przybyłowska, pani Paulina Brodzik, pani Maria Szymankiewicz, pani Marlena Jaroszek, pani Anetta Gosik-Suchocka oraz pan Krzysztof Lange.

WSTECZ

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930