ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach prowadzonych przez panią Anettę Gosik-Suchocką pod tytułem „Wielkanoc przez pryzmat matematyki i fizyki”. W czasie lekcji fizyki młodzież klas VII i VIII miała okazję zobaczyć w formie online prezentowane doświadczenia z jajkami. Dotyczyły one pozyskiwania naturalnych barwników do malowania jajek i obserwowanie ich oddziaływania na skorupkę. W czasie kolejnego doświadczenia uczniowie mogli wykonać (nawet w warunkach domowych) prezent-niespodziankę umieszczoną w skorupce jajka lub świeczkę. Dodatkowo uczniowie klas VII a oraz VI c na lekcjach matematyki analizowali teksty artykułów pt. „Jak Księżyc wpływa na datę świąt wielkanocnych?” oraz „Fizyk oblicza datę świąt Wielkiej Nocy przy pomocy działań matematycznych”. Te ciekawe pomysły prezentowane przez panią Anettę Gosik-Suchocką na zajęciach zachęciły uczniów do pracy, samodzielnego i krytycznego myślenia, a także do wyciągania odpowiednich wniosków. Przez ćwiczenia w formie zabawy można po raz kolejny wskazać uczniom, że matematyka i fizyka to takie dziedziny nauki, które opisują świat materii i to, co nas codziennie otacza.

WSTECZ

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930