ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

13 kwietnia mija kolejna rocznica ujawnienia zbrodni katyńskiej, która była jedną z najokrutniejszych zbrodni w dziejach świata. Jej ofiarą padły tysiące jeńców wojennych, w większości oficerów. Niepowetowane straty wynikały z tego, że zamordowani reprezentowali nie tylko największych, polskich patriotów, ale także elitę intelektualną międzywojennej Polski. Wśród zamordowanych znajdowali się liczni naukowcy, lekarze, inżynierowie i artyści. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wspominali te wydarzenia na zajęciach historii, w ramach akcji obejrzeli film „Katyń. Ostatni świadek”. Dodatkowo na Facebooku Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej mogli prześledzić historię tego wydarzenia w udostępnionej prezentacji. W ten sposób uczniowie starali się, aby pamięć o Katyniu przetrwała, ponieważ jest częścią naszego dziedzictwa narodowego. Troska o pamięć tych wydarzeń jest ważnym czynnikiem rozwoju patriotycznego i szczególnie ważnym celem dla budowania tożsamości Polaków.

 

WSTECZ

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930