ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz bardzo pracowicie spędzili ostatni tydzień przed Wielkanocą. Rozmawiali o zwyczajach wielkanocnych, takich jak przygotowywanie palm, śmigus-dyngus, smaganie, „Boże rany”, ozdabianie jajek, święcenie potraw, chodzenie z kogucikiem. Tradycje wielkanocne przybliżyła pierwszakom pani Teresa – babcia Zosi, która wspominała czasy swojego dzieciństwa i młodości. Pod kierunkiem pani Doroty – mamy Szymka, jak zwykle niezawodnej i pomysłowej, dzieci wykonywały przepiękne wielkanocne stroiki z bukszpanu, gałązek brzozy i forsycji oraz ozdoby w postaci jajek, kurczaczków i zajączków. Stroiki będą zdobiły świąteczne stoły. Uczniowie poznali różne sposoby zdobienia jajek, oglądając prezentację. Zaproszone na zajęcia: pani Kinga – mama Weroniki oraz pani Iwona – babcia Kingi, pokazywały, jak można ozdobić jajka, wykorzystując wstążki. Dzieci prezentowały własne pomysły ozdabiania jajek. Pierwszaki miały także okazję obejrzeć, jak można udekorować świąteczny stół i jakie potrawy powinny się na nim znaleźć. Uczniowie klasy I a z niecierpliwością czekają na święta.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031