ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klasy IV a oraz VIII b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. realizują na lekcjach zagadnienia związane z programem „Wiecznie Zdrowym Być – Trzymaj Formę”. Zarówno na języku angielskim oraz w czasie zajęć z języka rosyjskiego tworzyli dialogi na temat zasad zdrowego odżywiania. W aplikacji Forms uczniowie wypełniali ankietę dotyczącą zdrowego stylu życia oraz ustalali, jakie produkty powinni wybierać, aby być zdrowym i mieć dużo energii. Zadania wykonywane na lekcjach j. rosyjskiego i j. angielskiego dotyczyły również ważnego aspektu, jakim jest dbałość o codzienną aktywność na świeżym powietrzu oraz picie odpowiedniej ilości wody. Uczniowie stworzyli również filmy na temat zdrowego odżywiania. Do ich nagrania zaprosili Polę Seroczyńską uczennicę klasy VI b, która dopiero rozpoczyna przygodę z językiem rosyjskim. Wszelkie ćwiczenia zaproponowane na zajęciach przez panią Agnieszkę Surmiak były doskonałą okazją do tego, by ćwiczyć słownictwo oraz rozwijać komunikację językową w trybie online.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031