ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 marca 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. przeprowadzono szkolny konkurs wiedzy pod nazwą „Woda to skarb”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą właściwości wody oraz miejsc występowania wody na kuli ziemskiej. Pytania obejmowały również podstawowe wiadomości o rodzajach naturalnych wód słodkich i słonych występujących w Polsce. Uczniowie musieli także wskazać zasady racjonalnego i bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych i zasady zachowania podczas zagrożenia powodzią. Konkurs odbył się w formie quizu online na platformie Teams. I miejsce w konkursie zdobył Mariusz Zaciera, uczeń klasy IV a. II miejsce zajął Marcel Okumski z klasy VI a, natomiast na III miejscu znalazł się Filip Zieliński z klasy VII c. Zwycięzcom zostaną wręczone Puchary Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do włączania się w różne aktywności dotyczące ochrony środowiska. Konkurs zorganizowały panie: Magdalena Grabowska i Barbara Milewska.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031