ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klas VI a i VI b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. podejmują matematyczne wyzwania nie tylko w czasie ważnych świąt związanych z matematyką (np. święto liczby π). Pani Wioletta Zachwieja wymyśla dla swoich podopiecznych różne zadania. W marcu 2021r. młodzież przygotowała kartki wielkanocne ozdobione według własnego pomysłu. Musiały one jednak zawierać życzenia zapisane przy użyciu kodu ułamkowego. Aby dowiedzieć się, jak brzmi ich treść, należało je odkodować. Innym zadaniem realizowanym w grudniu, w którym uczniowie klas VI a i VI b wykorzystali swoją wiedzę matematyczną i połączyli ją z umiejętnościami technicznymi, było zaprojektowanie choinki. Należało wykonać trójwymiarową choinkę, wykorzystując do tego symetrię osiową oraz techniki orgiami. Dekoracje składały się z łańcuchów (wielokąty foremne), gwiazdek (figur, które mają 4 osie symetrii), zabawek (w kształcie figur płaskich) oraz lampionów (w kształcie graniastosłupów i ostrosłupów). Takie zadania mają na celu nie tylko pogłębianie matematycznych umiejętności, ale są też okazją do łączenia teorii z praktyką.

 

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031