Uczniowie klasy VI c Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. na lekcji wychowawczej realizują zadania w ramach projektu „Wiecznie zdrowym być – Trzymaj formę”. Wychowawczyni pani Anetta Gosik – Suchocka zaproponowała swoim wychowankom lekcję doświadczalną, mimo że warunki nauczania online utrudniają taką formę zajęć. Uczniowie starali się znaleźć odpowiedzi na pytania: skąd się bierze energia oraz co to jest kaloria. Wspólnie obejrzeli film edukacyjny z serii „Być jak Ignacy – przemiany energii”, by wskazać wnioski dotyczące wykorzystania energii w codziennym życiu. Dodatkowo wykonali doświadczenie, dzięki któremu poznali sposoby wykorzystania energii chemicznej i elektrycznej. Wiadomości uczniowskie na temat kalorii były bardzo obszerne i związane z różnorodnymi dziedzinami życia. W czasie zajęć uczniowie rozmawiali na temat wpływu kalorii na organizm człowieka oraz analizowali zapis kalorii na opakowaniach z żywnością. Ważnym elementem lekcji było też wskazanie, ile kalorii w ciągu dnia powinien „zjadać” człowiek, aby być zdrowy. Każdy z uczniów klasy VI c wykonał test zdrowego odżywiania, by sprawdzić, czy faktycznie ma dobre nawyki żywieniowe. Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie uczniom, z jakimi zjawiskami fizycznymi wiąże się aktywność ruchowa i odżywiane. Dzięki aktywności uczniów oraz pomysłowości ich wychowawczyni lekcja minęła w mgnieniu oka.

Marzec 2021