ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dobie zajęć online uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. nadal rozwijają różnorodne talenty. Mogą je zaprezentować w czasie lekcji wychowania fizycznego. Pani Anna Gąsiorek i pan Krzysztof Przybysz zachęcają uczniów do realizacji swoich pasji. Jest to też doskonała okazja do tego, by na chwilę odpocząć od komputera i pokazać swoje umiejętności innym. Uczennice klasy VI a – Pola Seroczyńska i Basia Zawadzka uprawiają sport stacking – czyli sport/zabawę polegającą na układaniu specjalnych, plastikowych kubków w jak najkrótszym czasie. Ostatnio udało im się pobić rekord świata! Główną zasadą tej zabawy jest fakt, że piramidy kubeczków mogą być układane od lewej do prawej lub od prawej do lewej strony, ale muszą zostać złożone w takiej samej kolejności, jak były rozkładane. Pola i Basia pobiły rekord świata w konkurencji Doubles Jumbo Speed Stacks 3-3-3 (czyli ułożenie 3 piramid, z których każda składa się z 3 kubków), uzyskując wynik 4.233 sekundy. Kolejnym rekordem w konkurencji Doubles Jumbo Speed Stacks 3-6-3 (czyli ułożenie 3 piramid, gdzie 2 piramidy składają się z 3 kubków, natomiast środkowa – z 6 kubków) jest wynik 6.553. Dziewczyny osiągnęły również indywidualne rekordy. Te imponujące osiągnięcia Pola i Basia – uczennice klasy VI a pragną przedstawić społeczności szkolnej, dlatego zachęcamy do obejrzenia filmiku opublikowanego na Facebooku Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. „Dziewczyny – wielkie brawa!”.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031