ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w tegorocznej kampanii Światowego Dnia Wody – WORLD WATER DAY 2021. Dzięki podjętym działaniom szkoła otrzymała certyfikat od organizatora Światowych Dni Wody 2021, jakim jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wody (UN-Water). Światowy Dzień Wody odbywa się corocznie od 1993 roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. W 2021 roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem “Valuing water”. Ciekawą inicjatywą jest to, że uczniowie klas VII opracowali ten temat w języku angielskim. Zadaniem młodzieży było zastanowienie się nad odpowiedzią na pytanie: What does water mean to you? Odpowiedzi zostały przesłane w formie zdjęć z dopiskiem #WorldWaterDay i #water2me. W ten sposób siódmoklasiści pomogli ukształtować tegoroczną kampanię Światowego Dnia Wody. Ponadto w miesiącu marcu uczniowie na lekcji języka angielskiego zajmowali się tematyką dotyczącą ochrony środowiska, realizując zagadnienia z rozdziału zatytułowanego “Protect our planet”. W języku angielskim przeprowadzono pogadankę na temat działań, które powinniśmy podejmować, aby dbać o naszą planetę. W dyskusji nie zabrakło tematu dotyczącego oszczędzania wody. Bardzo dziękujemy uczniom za włączenie się w tę kampanię i już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji World Water Day.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031