ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

14 marca liczba π jako jedyna na świecie obchodzi swoje święto. W tym roku również uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. zostali zaproszeni na jej urodziny.Ci, którzy w niego skorzystali, przynieśli ze sobą wspaniałe, słodkie upominki. Młodzież wykazała się talentem kulinarnym i kreatywnością – powstały ciasta i wytrawne wypieki (pizza) kształtem przypominjące ludolfinę. Niektórzy z uczniów na babeczkach lub tortach nakreślili symbol liczby π. Podczas lekcji nauczyciele matematyki zapoznali uczniów z wieloma ciekawostkami związanymi z liczbą π, dodatkowo oglądali film z serii „Byli sobie wynalazcy – Archimedes” i słuchali piosenek o historii tej liczby. Zadanie, jakie młodzież miała do wykonania w czasie zajęć, to wyszukiwanie swojej daty urodzenia w rozwinięciu dziesiętnym liczby π oraz wyznaczanie rozwinięcia dziesiętnego liczby za pomocą pomiarów elementów w kształcie kół i okręgów. W czasie lekcji matematyki online można połączyć wiele zdobytych informacji i wykorzystać je w praktyce. Urodziny liczby π są tego najlepszym przykładem. Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji „wypiekowego” zadania kierujemy do rodziców uczniów. Szkoda tylko, że nie można było posmakować wspaniale wyglądających na zdjęciach słodkości.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031