26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Chociaż te zwierzęta wyginęły już dawno, to ich miłośników jest bardzo wielu. Dinozaury fascynują dzieci, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim powstał Mini Park Jurajski. „Świetliki” pod kierunkiem pani Karoliny Kobylskiej przez cały tydzień poprzedzający to święto wykonywały prace związane z dinozaurami. Jak się okazało podróż w czasie była świetnym pomysłem, gdyż umożliwiła dzieciom odkrywanie wielu tajemnic dinozaurów. Serca uczniów podbił Diplodok i jego jaskinia, w której znajdowały się jaja. Każdy z uczestników zajęć świetlicowych mógł zwiedzić jaskinię dinozaura i dotknąć skamieniałych jaj. W akcję włączyła się  również Biblioteka Szkolna – pani Hanna Kwiatkowska odczytała dzieciom bajkę o „Diplodoku”. Inicjatorem Dnia Dinozaura była Świetlica Szkolna. W organizację zajęć oraz zadań włączyła się również pani Agnieszka Dembińska oraz pan Roman Skonieczka.

luty 2021