ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 12 lutego 2021r. w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. wszystkie dzieci świętowały walentynki. „Sówki”, „Smerfy”, „Biedronki”, „Gumisie” i „Motylki” wraz z wszystkimi Paniami tego dnia ubrały się na czerwono. W ten sposób uczczono to wyjątkowe święto. Czerwonymi serduszkami została udekorowana każda z sal. Pojawiły się też one na gazetkach. Przedszkolaki dowiedziały się, kto jest patronem święta zakochanych. Poznały również tradycję tego dnia. Dzieci wykonały laurki dla wybranej walentynki i obdarowywały się wzajemnie serduszkiem (lizakiem). Dodatkowo słuchały bicia serca, dopasowywały serca do siebie, przekazywały serca w rytm muzyki. Przedszkolaki przystąpiły też do kodowania serc na kartach pracy, poszukiwały w tańcu swojej pary wg koloru serca, kolorowały walentynkowe obrazki oraz bawiły się z balonami. Walentynkowy dzień był promowaniem takich wartości jak: szczęście, miłość czy przyjaźń. Wszystkie dzieci w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach i doskonale się bawiły.

WSTECZ

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728