ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od 8 lutego 2021r. we wszystkich grupach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, dzieci realizowały tematykę związaną z przeprowadzaniem różnorodnych eksperymentów. Wśród działań, do których przedszkolaki przystąpiły z entuzjazmem, znalazło się m.in. barwienie kwiatów, tęcza z cukierków, oddzielanie pieprzu od soli za pomocą linijki i balonu, lampa lawa, wulkan, wędrująca woda, znikający płomień. W trakcie zajęć dzieci sprawdzały także, jakie przedmioty toną w wodzie, a które się na niej unoszą. Aby jeszcze bardziej rozbudzić kreatywność w działaniu oraz ciekawość wobec otaczającego świata, wychowawczynie grup przedszkolnych zaproponowały też dzieciom rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu smaku i węchu. Maluchy aktywnie uczestniczyły w przeprowadzaniu eksperymentów oraz czerpały z nich wiele radości. Poszerzały swoją wiedzę, rozwijały wyobraźnię, spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Wykonywane eksperymenty umożliwiły im naukę poprzez zabawę.

WSTECZ

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728