Dnia 4 lutego 2021r. w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się bal karnawałowy. Każda grupa wraz z Paniami przygotowała uroczystość w swoich salach. Klasy zostały udekorowane balonami i kolorowymi serpentynami. Uczestnicy balu przebrani w kolorowe stroje wcielili się w postaci: żądnych wrażeń piratów, dzikich zwierząt, pięknych księżniczek czy superbohaterów. Wszyscy bawili się radośnie przy dźwiękach znanych przebojów. Muzyka płynąca z głośników inspirowała tancerzy do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Zorganizowano wiele różnych zabaw, np. taniec robotów, taniec z balonami i serpentynami, zabawy z bańkami mydlanymi i chustą animacyjną, zabawy z dorysowaniem brakującej połowy rysunku w parach, zabawy grafomotoryczne i spostrzegawcze. Dzieci zrobiły również własne, kolorowe maski. Podczas uroczystości nastąpiła prezentacja strojów, po której wybrano króla i królową balu. To był udany, pełen wrażeń dzień.

Luty 2021