ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W roku szkolnym 2020/2021 mimo wielu obostrzeń Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiła do realizacji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do bezinteresownego niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie wraz z nauczycielami, zachowując zasady reżimu sanitarnego, wykonali  kartki z życzeniami świątecznymi oraz ozdoby choinkowe, które przekazano podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim. Seniorzy otrzymali również sianko wigilijne – symbol łączący pokolenia i podtrzymujący tradycje. Uczniowie samodzielnie przygotowali słodkie upominki i obdarowali nimi osoby ze swoich rodzin, z najbliższej okolicy oraz przyjaciół. W ramach akcji wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska  OTOZ Animals w Iławie oraz przeprowadzili zbiórkę darów, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie trzeciej edycji akcji „Razem na Święta”.

WSTECZ

styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031