ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tematem zajęć grup przedszkolnych w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim był dwór królewski. Wszystkie grupy rozmawiały o wyglądzie króla i królowej i o ich zajęciach oraz o rycerzach. Grupa „Sówki” wykonała koronę i zamek, dzieci przybrały postać króla i królowej oraz poznały dobrego smoka z opowiadania. Postać tego sympatycznego stworzenia malowały za pomocą rączek maczanych w farbie. Z kolei „Smerfy” wykonały z kartonu karocę, którą mogli podróżować król i królowa. Dzieci samodzielnie ją pomalowały i udekorowały. Zrobiły także korony, a następnie wzięły udział w turnieju rycerskim przygotowanym przez panie. Musiały pokonać tor przeszkód. Ciekawym zadaniem był bieg między pachołkami z woreczkiem na głowie. Dzieci z grupy „Biedronki”  wykonywały smoka rozcierając plastelinę oraz zrobiły doświadczenie z solą, ciepłą wodą, sznurkiem oraz barwnikami. Przedszkolaki z grupy „Gumisie” samodzielnie odwzorowywały od szablonu koronę, następnie ją wycinały i ozdabiały. Prezentowały również taniec w stroju królewskim oraz zapoznały się z postaciami z legend. Wspomnianymi postaciami zainteresowały się ich koleżanki i koledzy z grupy „Motylki”. Dzieci poznały legendy „O Syrence warszawskiej”, „Królu Popielu”, „Piekarzu Bartłomieju”, „Królu Kraku i Smoku Wawelskim”. Następnie rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w inscenizacji „Bal u króla Kraka”. Na podstawie wyrazu Ula, która przybyła na ucztę do zamku uczyły się pisać literkę U, u kreśląc kształt w kaszy mannie. Za konkurencje rycerskie, matematyczne – przeliczanie prezentów dla króla od zaproszonych gości, przestrzeganie zasad zgodnego współzawodnictwa podczas zabawy oraz za określanie kierunków prawa/lewa strona otrzymały nagrodę „Order Uśmiechu”.

WSTECZ

grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031