ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Już dziesiąty rok z rzędu w listopadzie uczniowie klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowali program edukacyjny Śniadanie Daje Moc. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.Już od początku listopada podczas lekcji dzieci zdobywały wiadomości na temat racjonalnego odżywiania się, omawiały piramidę zdrowego żywienia oraz rolę warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Podsumowaniem zajęć był dzień 9 listopada, w którym uczniowie mieli okazję do sprawdzenia nabytych wiadomości w praktyce. „Gumisie” i „Motylki”, dzieci z zerówek wraz z wychowawczyniami podczas zajęć przygotowały pożywne śniadania. Każde dziecko z radością sporządziło kolorowe, zdrowe kanapki, na których nie zabrakło warzyw, wędlin i serów. Zajęcia były okazją do świetnej zabawy, dzięki której najmłodsi uczyli się, jak ważne jest codzienne pożywne śniadanie. Mimo że w tym dniu uczniowie klas 1 – 3 realizowali zajęcia zdalnie, również z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy nad przygotowaniem zdrowego śniadania. Na stołach dominowały owocowe soki, warzywa, ciemne, pełnoziarniste pieczywo, jaja, konfitury, miód, sery, wędliny, orzechy i bakalie, które dzieci dumnie prezentowały podczas zajęć online. We wszystkich grupach panie przeprowadziły quizy i zagadki dotyczące wiadomości na temat zdrowego trybu życia oraz dwunastu zasad zdrowego odżywiania się. Dzieci zapamiętały, że pożywne śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Koordynatorki projektu w szkole, panie: Małgorzata Głowacka i Alina Bączek serdecznie dziękują nauczycielom, uczniom i rodzicom za udział i pomoc w realizacji programu Śniadanie Daje Moc.

WSTECZ

listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30