ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

2 października 2020 roku po raz dziesiąty obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim również przystąpili do tego przedsięwzięcia. Jednak sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że tegoroczna edycja różniła się nieco od ubiegłorocznych. Nasze świętowanie odbywało się głównie podczas lekcji. Uczniowie wszystkich klas powtarzali tabliczkę mnożenia poprzez rozwiązywanie krzyżówek, labiryntów, układanie puzzli, kolorowanie, granie w gry, słuchanie i naukę matematycznych piosenek oraz udział w wielu inspirujących zabawach. Również podczas lekcji wychowania fizycznego dla uczniów kl. III b przeprowadzone zostały gry łączące sprawność fizyczną ze znajomością tabliczki mnożenia. Zaproponowane uczniom zabawy bardzo się spodobały. W tym dniu przeprowadzony został również egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, w którym oprócz uczniów udział wzięli także pracownicy szkoły. Nagrodą była przede wszystkim radość i satysfakcja z posiadanej umiejętności a także certyfikat i odznaka Ekspert Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji. Bez Was byłoby to niemożliwe. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku szkolnym.

WSTECZ

październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031